Aktuelno

TRIGLAV KLS, Joker – Mega MIS, 95:101

Gosti su osvojili podbacivanje, ali su im domaći ukrali lopte u prva dva napada i poveli dvojkom Bakule i polaganjem Bojbaša, 4-0. Izazov je prihvaćen i Beograđani preokreću mini-serijom 0-7, 4-7. Izjednačenje je donela trojka Saulića, 7-7, a potom domaći greše u dodavanju, što gosti kažnjavaju brzom kontrom i zakucavanjem Ostojića, 7-9. Rezultatska klackalica njihala se do finiša prvog perioda, kada se „Mega“ odvaja mini-serijom 0-6: faul-košem i realizovanim slobodnim bacanjem Danilovića, polaganjem Lazarevskog i još jednom „dvojkom“ Danilovića za 19-25. U 14. min. sastav „Mege“ pravi dvocifrenu prednost +12 (28-40), koju domaći tim do kraja prvog poluvremena, spušta na +8 za goste, 49-57. Nadogradila je svoju prednost gostujuća ekipa tokom treće deonice na +10 (61-71 u 25. min.), ali su je uporni Somborci stalno napadali, slabili i na kraju slomili u poslednja 3 minuta fantastičnom serijom 14-0 za 80-75. Jedna izgubljena lopta i jedan faul u napadu domaćih i Beograđani izjednačuju nakon minut i po poslednje četvrtine, 81-81, a potom i preuzimaju vodstvo. Saulić sa dve trojke dva puta spušta na -2, 87-89 i 92-94. Međutim, usledila su dva loša pasa domaćih i dve brze kontre „Mege“, koja beži na 92-99 sredinom 38. minuta i tako sprečava iznenađenje u Somboru nastavljajući svoj pobednički niz.