Aktuelno

TRIGLAV KLS, Joker – Dynamic VIP PAY, 77:66

Šest vezanih poena Zmajevića donela je vodstvo domaćem timu 6-2 u prva 2. minuta. Pridružili su mu se Saulić i Bojbaša, ali gosti trojkama Ivanovića i Popovića prvo stižu do izjednačenja 12-12, a onda i dvojkom Ivanovića preokreću 12-14. Sve su to Beograđani uspeli za nepun 5. minut susreta. Saulić je sa dva penala doneo novo izjednačenje 14-14, ali trojka Božića vraća prednost na stranu gostiju, 14-17. Sa trojkom Radojičića, gosti stavljaju tačku na prvu četvrtinu i odlaze na +4, 18-22. Još ofanzivnije i agresivnije otvorili su „džokeriˮ drugu četvrtinu i njihova serija 12-0 im donosi 8 poena prednosti, 30-22 u 15. minutu. Prve poene za „Dinamikˮ u drugoj četvrtini doneo je Gujić za 30-24 u 16. minutu. Ispromašivali su se Somborci u narednim minutima i mic po mic, „Dinamikˮ stiže do -3, 33-30. Najbolji igrač susreta, Bojbaša zatvara prvo poluvreme pogotkom za dva poena donoseći svom timu +5, 35-30. Trojkom Bojbaše, domaći povećavaju prednost na +7, 40-33, ali malo gube ritam i „Dinamikˮ pravi drugi preokret u 25. minutu, 42-44, najviše zahvaljujući poenima Popovića. Trojkom Živčevića prednost beogradske ekipe porasla je na +5, 42-47, a dvojkom Varde na +7, 46-51. Ipak, Krstanović trojkom smanjuje na 49-53, što je i rezultat treće četvrtine. U prva 4. minuta poslednje deonice, somborski tim je leteo po terenu i napravio seriju 11-0 za 60-53. Jedan od ključnih poena je bila trojka Bojbaše na isteku 31. minuta, nakon koje su on i njegovi saigrači poleteli, istovremeno potpuno demorališući rivale. U 35. minutu bilo je 63-57, a na ulasku u poslednji minut 72-65 za domaći tim. Na 40-tak sekundi do kraja, faul Obradovića nad Bojbašom, doveo je do opšteg nesportskog odguravanja, te je sudijski duo bio priniđen da isključi deset igrača: dvojicu domaćih igrača, kao i osmoricu predstavnika „Dinamikaˮ, te su gosti utakmicu završili sa samo trojicom igrača na parketu: Vardom, Popovićem i Živčevićem.
Tim „Džokeraˮ do pobede su vodili: Ognjen Bojbaša sa dabl-dabl učinkom (24 poena, 16 skokova, 6 asistencija, 3 blokade, 3 osvojene i 5 izgubljenih lopti) nad kojim je načinjeno 11 faulova; kao i Luka Zmajević sa takođe dabl-dabl nastupom (20 poena i 12 skokova). U taboru „Dinamikaˮ, najbolji su bili: Matija Popović (17 poena, 4 skoka, 4 asistencije, 1 blokada, 1 osvojena i 2 izgubljene lopte), Marko Varda (12 poena, 5 skokova, 2 asistencije, 1 osvojena i 1 izgubljena lopta) i Ognjen Gujić (7 poena, 7 skokova, 1 asistencija, 1 blokada, 1 izgubljena lopta).