Aktuelno

RODA JLS, Mega MIS – BKK Radnički, 79:59

Odlično su otvorili utakmicu gosti sa Crvenog krsta, i tako su sjajnom odbranom vodili rezulatom 12:17 na kraju prve deonice. Nastavili su u istom ritmu, nisu dozvoljavai domaćoj ekipi lake koševe i uspevali su da poentiraju iz tranzicije. U jednom trenutku su imali i dvocifrenu prednost, ali su izabranici Dragoljuba Avramovića napravili seriju u završnici prvog poluvremena, i tako se na pauzu otišlo pri rezultatu 33:35. Ipak, lideri ovogodišnje RODA juniorske lige su otvorili treću četvrtinu furiozno i napravili seriju od 11-1 u prvih pet minuta drugog poluvremena. Mega se tu nije zaustavila, i tako je rezultat na kraju treće deonice glasio 59:42. Gosti nisu odustajali, odličnom odbranom i igrom iz tranzicije “topili” su prednost domaćih, ipak dve ključne trojke Ognjena Srzentića na četiri minuta do kraja utakmice , stavile su tačku na ovaj meč. Srzentić je ujedno i najkorisniji igrač ove utakmice, upisavši 22 poena, 8 skokova, 5 asistencija kao i 2 ukradene lopte sa indeksom korisnosti od 31.
Dragoljub Avramović, Čestitao bih gostima na odlično pripremljenoj utakmici. Kontrolisali su prvi deo utakmice u potpunosti. Morali smo da menjamo plan igre na poluvremenu što se ispostavilo kao dobra odluka. Pohvalio bih moje igrače na odličnom drugom poluvremenu.
Ognjen Srzentić, Čestitao bih mojim saigračima na važnoj pobedi, kao i gostima na odličnoj igri. Nismo igrali na svom maksimumu u prvom poluvremenu i drago mi je što smo uspeli u nastavku da okrenemo utakmicu na našu stranu.
Nikola Nikolić, Pre svega bih čestitao Megi na pobedi. Smatram da smo igrali veoma dobro jednu zahtevnu utakmicu poput ove. Pad koncentracije u trećoj četvrtini nas je koštao neizvesne završnice. Kada igrate protiv jedine neporažene ekipe, morate biti na svom maksimumu od prvog do poslednjeg minuta.
Lazar Stojković, Čestitao bih domaćoj ekipi na pobedi. Igrali smo odlično prvo poluvreme ali smo u trećoj deonici lošim rešenjima u napadu poništili sve dobro prikazanog iz prvog poluvremena. Nemamo vremena da žalimo, već se okrećemo narednoj utakmici.