Aktuelno

Partizan u velikom finalu Mozzart KUP-a Radivoj Korać protiv Crvene zvezde

VOJVODINA MTS – PARTIZAN MOZZART BET 67:80 (22:24, 14:19, 13:17, 17:20)

Partizan je u drugom polufinalu Mocart Kupa Radivoj Korać pobedio Vojvodinu i overio plasman u veliko finale, gde će se u subotu od 21.00 čas boriti za „Žućkovu levicu“ sa Crvenom zvedom.

Utakmica je počela sa po nekoliko nerealizovanih napada na obe strane, a posle četiri minuta bilo je 7:7. Pojačao je Partizan ritam, ali su se Novosađani dobro držali, pa je na kraju prve deonice bilo 22:24.

Prilično izjednačeno bilo je u uvodnim minutima druge četvrtine, pogodio je Naneli trojku, uzvratio Savić i u 14. minutu bilo je 29:29, a tri minuta kasnije 35:34 za crno-bele. Na veliki odmor, ekipa trenera Željka Obradovića otišla je posle zakucavanja Koprivice sa 43:36.

Držala je Vojvodina priključak i u trećoj četvrtini, iako je Partizan imao od pet do osam poena prednosti, sve do trojke Kaminskog u 25. minutu – 53:42. Imali su crno-beli potpunu kontrolu igre, pa su na poslednju pauzu otišli sa solidnih 60:50.

Ponovo se vratila Vojvodina na samo minus pet u 33. minutu (59:64), pa na 63:66 šest minuta pre kraja. Uzvratio je Kaminski, pa su Novosađani zbog protesta dobili tehničku grešku, da bi Panter sa linije penala povećao na 70:63. Usledila je rampa crno-belih, pa nesportska lična greška nad Ledejom, i Partizan je četiri minuta pre kraja ponovo imao dvocifrenu prednost – 76:65. Tada je praktično sve i bilo rešeno, pošto su crno-beli do kraja kontrolisali rezultat i obezbedili plasman u finale.

IZJAVE

Uroš Trifunović

-Pre utakmice smo znali šta nas čeka, fizički veoma dobra ekipa, koja je starija od nas i morali smo da koristimo faulove na bolji način u prvom poluvremenu, pre bonusa. Pružali su nam otpor kada god smo napravili 10 razlike, oni su spupštali trojkama ili našim glupim faulovima. U poslednjoj četvrtini smo odigrali bolju odbranu i zasluženo pobedili.

Željko Obradović

-Upozorio sam igrače da igramo protiv iskusne ekipe i taj podatak da su nešto stariji u proseku godina nije bitan, ali da se skrene pažnja igračima da igraju protiv igrača poput Kaningema koji je poznat i drugih koji su igrali i u ABA ligi. Čestitao bih Vojvodini na svemu što su uradili, vidi se da moj mladi kolega radi izuzetan posao. Igraju veoma agresivno, pametno, imaju jasne ideje uvek šta žele da igraju i večeras su odigrali prilično dobru utakmicu. Zadovoljan sam što smo dobili sve četiri četvrtine i tome treba da stremimo. Ta konstantnost u igri je nešto što je veoma važno. Možda je i prevelik rezultat, ali čestitke mojim igračima na odigranoj utakmici za koju smo znali da će biti čvrsta i teška i na plasmanu u finale.

Sledi finale protiv Crvene zvezde.

-Moja želja je da rasteretim ekipu, da motivacija bude na najvećem nivou, ali da se kontrolišu emocije. To je u finalima najvažnije, da se igra košarka, da sve ostalo što nosi finale ne bude toliko bitno i da ne razmišljaju o tome. Kako god da se završi, sezona se nastavlja. Imamo još dva takmičenja, zna se gde smo i šta smo i šta treba da uradimo u nastavku da bismo nastavili da igramo sa maksimalnim ambicijama. Alen Smailagić ima problema, imao je i temperaturu, loše se oseća i praktično ne postoji nikakva šansa da igra sutra, nažalost.

I na kraju, apel:

-Kada sam promovisan u trenera Partizana, nekoliko stvari sam istakao, jedna je bila da zavlada fer plej i da se priča o košarci. Sutra veliko finale, između dva velika kluba, nadam se i voleo bih da sve prođe fer i sportski, apelujem pre svega na navijače Partizana da se fer ponašaju prema svim akterima utakmice. Teren nije mesto za vređanje bilo koga. To sam od prvog dana govorio, kad god sam imao priliku tako sam se i ponašao. Mi smo rivali, ali i sportski prijatelji. Na tome treba da ostane. Neka pobedi bolji. Da se na tome završi. Najjača impresija prve godine u Nišu, kada su navijači Zvezde i Partizana pevali Marš na Drinu. Da tako bude i sutra, da svi shvatimo da smo u našoj lepoj zemlji i da svi poštujemo jedne i druge. Da se završi na lep i fer način i ta će slika obići Evropu.

Miloš Isakov Kovačević

-Čestitke na pobedi ekipi Partizana i puno sreće u nastavku sezone, da ostvare sve svoje ciljeve. Nismo uspeli da ostvarimo pobedu ni u jednoj četvrtini, što je bio inicijalni plan. Kada se pogleda ipak ceo meč, mislim da smo imali šta da pokažemo. Primiti 80 poena od Partizana, gde smo imali problem da kontrolišeo neke naše defanzivne momente, iz neke želje ulazili u bespotrebna slobodna bacanja i faul koševe. Pokazali smo da imamo karakter, i jaku defanzivu. Dozvolili smo Partizanu da na poluvreme ode sa sedam razlike. Možda je ova razlika i prevelika, činjenica je da su igrali sa dozom rezerve zbog finala, ali na kraju možemo ponosno da se vratimo kući.

Petar Rakićević

-Bilo je izvanredno igrati u ova dva dana pred punim Čairom. Ponosan sam na svoje momke i stručni štab, kako smo izgledali 35 minuta. U prvom poluvremenu smo pokazali da možemo da odigramo dobru utakmicu protiv svi znamo kako jakog Partizana. Krivo mi je što smo na minut do kraja ispustili pola koša i otišli na minus sedam. Uspeli smo da se vratimo u trećoj četvrtini, ali nedostajalo nam je iskustva i jakih utakmica da privedemo meč u neki egal. Tome smo se nadali. Partizan je naravno dominantan, suvišno je pričati o njima. Želim im sve najbolje u finalu, mi se okrećemo svojim obavezama.