2.ŽLS

2.ŽLS, SPD Radnički d.o.o. – Proleter, 45:53

U 17.kolu Druge ženske lige Srbije košarkašice Radničkog su poražene od novosadskog Proletera, rezultatom 45:53 (14:15, 6:14, 11:18, 14:6). Gošće su za nijansu više želele pobedu od domaćih košarkašica i zasluženo je ponele kući. Defile promašaja i izgubljenih lopti tokom svih 40.minuta igre završen je, ipak, zasluženim trijumfom Proletera koji je ostvario 7.pobedu u sezoni. Stiče se utisak da su igračice Radničkog mogle da naprave preokret u finišu, ali im je nedostajalo koncentracije i par minuta vremena. Gošće su otvorile poslednju četvrtinu pogotkom i nakon toga 7 minuta nisu uspele da upišu niti jedan poen i samim tim su pružile šansu Radničkom da se približi. Nažalost malobrojne publike u Hali Jezero, kragujevački drugoligaš nije uspeo da stigne do preokreta i morao je da se pomiri sa porazom. Danica Piper je predvodila svoj tim sa 20 poena i 18 skokova, čime je odnela titulu najbolje igračice utakmice. Solidnu partiju je prikazala i Milica Ristanović koja je upisala 14 poena. U ekipi Radničkog, Lena Vulović je ostvarila dabl-dabl sa 10 poena i 13 skokova uz koje je pridodala i sjajnih 6 blokada. Još jedan dobar meč je odigrala i Mia Đorović sa 10 poena, 7 skokova i 6 ukradenih lopti, kao i Vanja Popludijević sa 9 poena, 11 skokova i 4 asistencije.