2.MLS

2.MLS, Hercegovac – Železničar, 109:106

Još jedna u nizu neizvesnih utakmica koju igraju košarkaši Hercegovca viđena je u nedelju popodne u Gajdobri. Ekipa Železničara ušla je u meč sa ogromnom energijom i pružila je izuzetno snažan otpor košarkašima Hercegovca koji su bili očigledno umorni nakon osvajanja Kupa Srbije. Nakon prvog poluvremena u kojoj je viđena izjednačena borba, Gajdobrani su pojačali ritam u trećoj četvrtini, u više navrata sticali su i dvocifrenu prednost. Kada je Marić pogodio trojku u 34. minutu za prednost domaćina od 77:65 svi su pomislili da je otpor Čačana slomljen. Međutim, gosti očigledno nisu. Šutem izvan linije 6.75 juče sjajnog Rakovića meč je otišao u produžetak. Hercegovac je u produžetku sigurnom igrom stigao do pobede. U redovima domaćih najbolji su bili Todorić sa 27 poena, 15 asistencija i 8 skokova i Gaćeša koji je postigao 30 poena. U Železničaru se istakao Marić sa 26 poena i 15 skokova i Raković koji je postigao 25 poena.
Aleksandar Komnenić, Čestitam mojoj ekipi na pobedi, a gostima na sjajnoj borbi. Osetio se veliki umor kod mojih igrači, ali veoma je bitno da smo ostvarili pobedu. Sada nam sledi teško gostovanje u Loznici.
Mateja Todorić, Čestitam mojim saigračima na pobeda, ekipi Železničara na fer igri. Utakmica je bila teža nego što smo očekivali, ali je najbitnije da smo ostvarili pobedu,
Bugarčić, Odigrali smo vrlo dobro i borbeno protiv odlične ekipe Hercegovca, čestitam domaćinama na pobedi, a nama sledi veoma bitna utakmica u Čačku protiv Bora.
Dimitrije Marić, Čestitke domaćoj ekipi na pobedi. Mi možemo biti zadovoljni prikazanom igrom.