2.MLS

2.MLS, Dunav – Loznica, 102:88

U Staroj Pazovi, u hali Park, u okviru 14.kola DMLS, sastali su se Dunav i Loznica. Pre ove utakmice, gosti su imali pobedu više, u svom sastavu imaju nekoliko iskusnih košarkaša pa pred Banovčanima nije bio lak zadatak. Dunav je u ovaj duel ušao posle velike pobede u Čačku i želja je bila da se ostvari nova pobeda koja bi značila za nastavak sezone. Loznica je bolje otvorila utakmicu ali su domaći uspeli do kraja prve četvrtine da se vrate u egal. Do poluvremena igralo se koš za koš a onda su posle pauze, Alasi zaigrali bolje, pojačali ritam i polako gradili prednost. Nisu gosti uspeli sa kratkom rotacijom da isprate ritam u drugom poluvremenu. Iz minuta u minut Banovčani su uvećavali prednost, u jednom momenti imali i maksimalnih +20 (102:82). Na kraju, zaslužena pobeda Dunava, rezultatom 102:88, ukupno šesta u sezoni. U poslednjem kolu prvog dela prvenstva, Dunav gostuje u Surdulici, a Loznica dočekuje Borac Zemun.
Mitar Ašćerić, Veoma važna pobeda za moju ekipu. Odigrali smo dobru utakmicu protiv izuzetno iskusne i kvalitetne ekipe Loznice. Loznica nam je pravila puno problema u unutašnjoj igri sa zaista ozbljnom centarskom lininom u vidu Todorovića, Ilića i Đukovića. U momentima kada smo to uspevali da rešimo podizali smo razliku i na kraju zasluženo pobedili. Čestitam ekipi Loznice na fer i korektnoj igri i želim im sve najbolje u daljem toku takmičenja.
Ognjen Vasiljević, Izuzetno teška utakmica, naročito prvo poluvreme. Šuterski raspoložena ekipa Loznice nam je pravila probleme na skoku, koji smo na našu sreću, uspeli da osiguramo u drugom delu utakmice, kako u odbrani, tako i u napadu, odigrali smo mnogo agresivniju odbranu i to nam je donelo pozitivan rezultat u napadu. Čestitke mojim saigračima i stručnom štabu na jako bitnoj pobedi.
Dušan Kasun, Čestitao bih domaćinu na pobedi, fer i korektnoj utakmici. Dobro smo počeli, bili u igri tri četvrtine ali smo u poslednjoj deonici pali. Okrećemo se narednim utakmicama.
Igor Đuković, Čestitam ekipi Dunava na zasluženoj pobedi. Nismo uspeli da pariramo svih 40 minuta. Okrećemo se narednoj utakmici, još jednoj teškoj, kada nam u goste dolazi Borac.