2.MLS

2.MLS, Dunav – BKK Radnički, 72:84

U 10.kolu DMLS Dunav je dočekao BKK Radnički. Gosti su bez poraza od starta prvenstva i zajedno sa Borcem dele prvo mesto na tabeli pa su pre utakmice važili za apsolutnog favorita. Ujedno je Dunav natupio u skraćenom sastavu, zbog povreda, pa je teško bilo očekivati od domaćih da naprave iznenađenje. Nakon prvih par minuta izjednačene borbe, gosti su počeli da prave rezultatsku prednost i na poluvremenu imali 21 poen više (29:50). Alasi su dali sve od sebe i u drugom poluvremenu ali su samo uspeli da smanje razliku za na kraju končnih 72:84 za goste. U narednom kolu Dunav gostuje u Zrenjaninu a BKK Radnički dočekuje Borac.
Mitar Ašćerić, Čestitam ekipi BKK Radničkog na apsolutno zasluženoj pobedi, večeras su u najvećem delu meča pokazali ozbiljan kvalitet kako u odbrani tako i u napadu, kao i zašto su uz Borac neporažena ekipa. Mi smo najvećim delom utakmice bili ispod svog nivoa. Moramo izvući pouke iz ove utakmice i okrenuti se narednom protivniku.
Pavle Mišić, Pre svega želeo bih da čestitam ekipi BKK Radnički na fer i korektnoj igri. Slab start nas je koštao pozitivnog rezultata u završnici, kada smo pokazali da kao tim možemo da igramo i protiv najboljih ekipa u ligi. Okrećemo se daljem radu i nadamo se najboljem.
Marko Boltić, Odlična energija s početka utakmice nas je nosila ka sigurnoj pobedi. Svi igrači su dobili priliku da zaigraju što svakako raduje. Nastavljamo svoj put ka cilju. Iduće nedelje dočekujemo još jednu neporaženu ekipu. Biće prava B ligaška poslastica. Svi ste dobrodošli!
Marko Stojadinović, Važna pobeda za nas na neugodnom gostovanju. Veći deo posla smo odradili u prvom poluvremenu, u drugom su dobili šansu i mlađi igrači pa je razlika malo pala, inače bi bila ubedljivija pobeda. Idemo dalje, čeka nas derbi za vikend protiv Borca iz Zemuna kod kuće.