Aktuelno

TRIGLAV KLS, Niš – Vojvodina mts, 72:76

Košarkaši Niša pretrpeli su i četvrti poraz u Kadetskoj ligi Srbije. Puleni Dina Olenika su na svom terenu, u susretu četvrtog kola, poraženi od novosadske Vojvodine sa 76:72, po četvrtinama 21:27, 24:13, 16:16, 15:16. Gosti su bolje otvorili utakmicu (0:6), ali je vrlo brzo usledila serija Nišlija 16:0 (20:10), koje su uvodnu deonicu završile sa prednošću od šest poena (27:21). Druga četvrtina pripala je Novosađanima i oni na veliki odmor odlaze sa plus pet (40:45), da bi na samom početku drugog poluvremena stigli i do dvocifrene prednosti (40:52). Domaći se nisu predavali, u nekoliko navrata su buli na korak od izjednačenja, ali je neizvesna završnica prevagnula na stranu tima koji sa klupe prevodi Aleksandar Čolić (72:76).
Dino Olenik, Čestitke protivniku na fer i korektnoj borbi. Što se naše igre tiče, vidi se napredak, prevashodno u odbrani. Radili smo na nekim stvarima protekle nedelje i to je urodilo plodom. Nastavljamo još jače i čvršće! Nadam se još boljim partijama u budućnosti.
Mihajlo Stojiljković, Počeli smo dobro, igrali smo snažno i nismo se predavali. Krenuli smo drugo poluvreme loše, ali smo se trudili da nadoknadimo taj loš početak. Nažalost, taj trud nije bio dovoljan da pobedimo na kraju.
Aleksandar Čolić, Pre svega, mislim da je utakmica bila izuzetno zanimljiva za gledaoce. Čestitam domaćinu na odličnoj borbi, mislim da su igrali jako dobro, ali isto tako mislim da smo mi zasluženo pobedili, i ako su oni imali svoje šanse. Drago mi je da smo uspeli da pobedimo u utakmici koju nismo odigrali dobro i u kojoj nisam mogao da računam na jednog od najbitnijih igrača. Nisam zadovoljan mnogim segmentima, ali verujem da će u narednim utakmicama to biti dosta bolje.
Ivan Cimbaljević, Loše smo ušli u utakmicu, bez neke energije… Posle smo se probudili i krenuli da igramo bolje. I u drugom poluvremenu je bilo podova, ali na kraju smo slavili.