Vesti

TRIGLAV KLS, Čačak 94 Quantox – Vojvodina, 69:70

TRIGLAV KLS, Čačak 94 Quantox – Vojvodina, 69:70

Odlična košarkaška predstava pred oko 200 gledalaca u hali kraj Morave. Košarkaši Čačka 94 su posle tri vezane pobede i kratke zimske pauze poraženi od Vojvodine rezultatom 69:70. Veći deo utakmice je protekao u konstanoj prednosti domaćih, koja je bila plod odlične igre. U poslednji period ekipa Čačka 94 je ušla sa 11 poena prednosti, što nije nagoveštavalo dramu koja je viđena u poslednja dva minuta meča. Uporni gosti iz Novog Sada se nisu predavali, pa su u samom finišu na minut i 40 sekundi pre kraja stigli do plus 5(61:66). Jakom i agresivnom odbranom, ali i preciznošću sa linije slobodnih bacanja Simovića i Tatića, na samo osam sekundi pre kraja na semaforu je stajalo 69:68. Vojvodina kreće u svoj poslednji napad, a Vojinović iz najblaže rečeno više nego sumnjive situacije postiće poene dve sekunde pre kraja. Za sve, ili bolje rečeno ogromnu većinu prisutnih u hali mladi igrač Vojvodine je napravio grešku u koracima, ali se sudije iz Čačka i Užica nisu oglasile. Tako je Vojvodina zabeležila vrednu pobedu, a borbeni Čačani imaju za čim da žale.
Dejan Kolarević, “Pobornik sam toga da ovi mladi igrači iz svih ekipa treba da rešavaju na terenu pitanje pobednika. U ostalom zato i treniraju svakog dana. Očigledno pojedinci misle da su iznad toga pa ne treba da čudi što smo tu gde jesmo. Ako pogledamo zvaničnu statistiku imali smo 26 indeksnih poena više, a do poslednjih 20 sekundi smo izveli čak 6 slobodnih bacanja. Ne bih komentarisao poslednji koš na utakmici, mislim da će snimak to najbolje učiniti. Čestitam vrlo korektnim igračima i treneru Vojvodine na pobedi, a svojim momcima na uloženom trudu koji na žalost nije rezultirao pobedom“.
Jakov Tatić, “Odigrali smo borbeno i kolektivno i tako nadomestili izostanak povređenih igrača. Jako mi je teško zbog načina na koji smo izgubili utakmicu u kojoj smo po svim parametrima bili bolji. Čestitam igračima Vojvodine na pobedi“.
Slobodan Kalinić, “Nismo se predavali do kraja i pobedili smo uprkos činjenici da smo veći deo utakmice bili u podređenom položaju. Čestitam svojim igračima na pobedi, a ekipi Čačka 94 se zahvaljujem na veoma korektnom dočeku i ponašanju i želim im puno uspeha u daljem takmičenju“.
Aleksandar Vojinović, “Bili smo uporni i to nam se isplatilo. Veoma bitna pobeda za nas na teškom gostovanju. Zahvaljujem protivniku na korektnoj igri“.

More in Vesti