Aktuelno

RODA JLS, Konstantin – Sloboda, 66:55

Košarkaši Konstantina upisali su prvu pobedu u Juniorskoj ligi Srbije. Nišlije su na svom terenu, u susretu 20. kola, savladale užičku Slobodu sa 66:55 po četvrtinama 17:10, 18:222, 19:14, 12:9.
Nakon izjednačenog starta, domaći su u 6. minutu susreta stigli do prednosti od 6 poena (10:4), da bi uvodnu deonicu okončali sa plus 7 (17:10). Momci koje sa klupe predvodi Branko Knežević sredinom druge četvrtine preokrenuli su rezultat (21:26), ali su Nišlije na veliki odmor otišle sa vođstvom od 3 poena (35:32). Izjednačena borba vićena je do pred kraj trećeg perioda, koji su Nišlije završile sa plus 8 (54:46). Puleni Milana Tubića nisu dozvolili Užičanima da ih ozbiljnije ugroze u poslednjoj četvrtini i zasluženo su slavili (66:55).
Milan Tubić, Čestitam mojim igračima na pobedi, što posle ovoliko izgubljenih utakmica nisu odustali, već su se svaku utakmicu borili i izvlačili maksimum. Naša misija je da kroz ovu ligu napredujemo i mi imamo mnogo pobeda koje nisu samo matematičke. Čestitam Slobodi na dobroj borbi!
Dailo Pejović, Konačno smo uspeli! Mnogo smo želeli ovu pobedu, možda smo je zaslužili i ranije, ali drago mi je zbog tima da smo pobedili. Imali smo amplitude u igri, ali je najvažnije da smo odigrali odličnu odbranu i sve izdržali!
Branko Knežević, Čestitam domaćinu na zasluženoj pobedi. Nismo iskoristili svoje šanse i onda je, sa greškama koje smo mi imali, teško da se dobije na strani.
Vasilije Jovanović, Čestitam ekipi Konstantina na pobedi. Loše smo otvorili utakmicu, vratili smo se do poluvremena, ali smo u drugom delu imali greške koje su nas odvele u minus… Ponovo smo pokušali da se vratimo, ali nismo uspeli da ubacimo ono što je trebalo. Okrećemo se narednom protivniku.