2.MLS

2.MLS, Mladost SP – Loznica, 76:81

Neočekivan poraz, koji dolazi u nezgodnom trenutuku i može mnogo da košta, ali može se i ispraviti. Potvrdilo se pravilo da je teško pobediti u „unapred dobijenim utakmicama“, a protivnik nema šta da izgubi…U 23. kolu Druge muške lige Srbije: Mladost SP- Loznica 76:81 (15:26,19:20,19:11,23:24)Šesti poraz košarkaša Mladosti SP, koji su sada na deobi drugog mesta sa Hercegovcem. Zaslužen trijumf Loznice, koja je igrala mudrije i sjajno su iskusni igrači, sa preko 30 minuta na parketu, trasirali put do pobede.Na drugoj strani, već viđeno jako loše prvo poluvreme Palančana, dvocifreni zaostatak, ali sada bez poznatog preokreta u nastavku. A bilo je blizu.Ipak, šut za tri, previše forsiran, nije bio saveznik Mladosti SP (37/8). Kada su bili nadomak preokreta, stigli vođstvo gostiju, nepotrebno su žurili, šutirali u ranoj fazi napada i nisu imali dovoljno mirnoće i mudrosti da potvrde kvalitet.Loznica je dobila bitku pod košem, a ogroman hendikep je bio neigranje povređenog centra Saleta Nikolića. U Mladosti SP najefikasniji su bili Papić sa 23 poena i 8 skokova, Petković sa 12 poena, Šparović sa 10 (5 as, 7sk) i Stojanović sa 10 poena (10/0 za tri). Loznicu su do pobede vodili Ilić sa 23 poena, Todorović sa 20 i Cvijić sa 15.
Ivan Stefanović – Mladost SP, Loše smo otvorili utakmicu. Mučili smo se sve do treće čevrtine. Taman kada smo anulirali prednost gostiju, ponovo smo stali i brzopletim šutevima dozvolili protivniku da ponovo povede i ostvari pobedu. Idemo dalje. Ima još da se igra. Nemamo prava na kiks.
Dragoslav Papić – Mladost SP, Čestitam ekipi Loznice na pobedi. Nismo uspeli da preokrenemo kao u nekoj od prethodnih utakmica. Gosti su mudrom igrom i borbenošću uspeli da privedu meč kraju.
Dušan Kasun – Loznica, Uspeli smo da iznenadimo favorta. Domaćini nisu uspeli da preokrenu. Stigli su nas u drugom poluvremenu ali mi smo uspeli da ponovo napravimo prednost i održimo je do kraja.
Marko Ilić – Loznica, Izuzetno sam zadovoljan igrom i pobedom. Čestitam svim svojim saigračima na borbenosti. Mladost je izuzetno kvalitetna ekipa i želim im puno sreće u nastavku takmičenja.