2.MLS

2.MLS, Radnik – Borac Zemun, 96:80

U 16.kolu 2.MLS, sto je ujedno I prvo kolo u drugoj polusezoni, košarkaši Radnika su u Surdulici dočekali favorizovani Borac iz Zemuna. Ovo je treća sezona za klub iz Surdulice u ovom rangu takmicenja I u svakoj sezoni do sada odmerili su snage sa ekipom iz Zemuna. Zemunci su uspeli da dobiju svaki medjusobni meč, te su u ovu utakmicu usli sa medjusobnim skorom od 5-0 u svoju korist. Prvi deo sezone za ekipu Radnika je bio jako tezak, suoceni sa nekim povredama I sa dosta problema u pronalazenju forme zavrsili su prvi deo takmicenja sa skorom 5-10 sto ih je stavilo na deobu pozicije koja vodi u niži rang takmicenja. Nasuprot Radnika, Borac iz Zemuna je imao odlicnu polusezonu I sa samo 4 poraza delili su drugo mesto na tabeli koje sa sobom nosi promociju u visi rang takmicenja. Utakmicu su bolje otvorili domaci kosarkasi I predvodjeni svojim novim, starim igračem Ivanom Saičićem, uveli su utakmicu u svoj ritam, odigrali znatno bolju odbranu nego u prvom delu sezone I uspeli da prvu deonicu privedu u svoju korist rezultatom 29-19. I veci deo druge cetvrtine je protekao u istom ritmu i odlicnoj igri domacina ali pri kraju prvog poluvremena ekipa iz Zemuna pokazuje svoje iskustvo I preko raspolozenog Celebica uspeva da se spusti na prihvatljivih -6. Pribojavala se publika u Surdulici jos jedne neizvesne utakmice, jer u ovoj sezoni igraci Radnika tesko dolaze do pobeda u istim, ali su ovog puta igraci trenera Janjića uspeli da odigraju sjajno drugo poluvreme I ni jednog trenutka ne dozvole ekipi iz Zemuna da im se priblizi.
Sjajni u drugom poluvremenu su bili Susić, Stojanović, Popović I Andjelković. Kod gostiju je samo Derdemez bio igrac koji je pomagao najraspolozenijem Celebicu. Na kraju utakmice ubedljivih 96-80 u korist domacina. Ova utakmica ce mnogo znaciti igračima Radnika u borbi za opstanak ali jos vise raduje prikazana igra I zalaganje I ako ih budemo gledali u ovakvom izdanju mozemo se nadati najboljem. U sledecem kolu Radnik gostuje ekpi Pirota koja je I ove godine pokazala da igra sjajnu kosarku I mozemo ocekivati jos jednu derbi utakmicu.