2.MLS

2.MLS, Bor RTB – Loznica, 75:71

Bor je u 19.kolu napravio iznenađenje, savladavši na svom terenu ekipu Loznice rezultatom 75:71. Ekipa trenera Aleksića je pokazala karekter i želju za pobedom iako su šanse za opstanak u drugoligaškoj konkurenciji ostale samo u domenu teorije. Utakmica je ličila na nešto što je već više puta viđeno na utakmicama Bora u ovoj sezoni. Dobar početak utakmice domaće ekipe koja je vodila u prvoj četvrtini i sa 6 poena razlike a onda pad u drugih deset minuta i gosti na poluvremenu imaju prednost od pet poena 42:47. Treća četvrtina protekla je u egal igri i rezultatu što je Loznici omogućilo da pred poslednju četvrtinu zadrže prednost. Prvih pet minuta poslednje deonice pripali su gostima koji su na nekih četiri minuta pre kraja imali najveću prednost od 10 poena 59:69. U tim trenutcima se činilo da je pitanje pobednika rešeno, ali se Borani nisu predavali i do kraja utakmice su napravili seriju od 16:2 (u poslednja dva minuta 12:0) i tako došli do svoje treće ovosezonsske pobede. Loznica je u ovom meču koristila samo šestoricu igrača. U pojedinim trenutcima su igrali sa 4 centra, što je ponekad i donosilo prednost jer su Borani igrali bez centra Aleksandra Miletića. Ipak, iako su na kraju gosti imali pet skokova više, Borani su bili bolji u ofanzivnom skoku 10:6. Najbolji igrač Loznice Todorović imao je 23 poena i 9 skokova, a Ilić je ostvario dabl-dabl učinak sa 20 poena i 10 skokova. Ostala četiri igrača koji su nastupili zajedno su postigli samo 28 poena, što je možda i odlučilo pobednika u ovom meču uz duplo više izgubljenih lopti od kojih su godti najveći broj napravili u poslednja tri minuta. U pobedničkoj ekipi najbolji je bio kapiten Jovan Anđelković sa 12 poena i 7 asistencija (indeks 24). Najviše poena postigao je Mihajlo Miletić 16, a dvocifren je bio i Kanić sa 12 poenA UZ 6 skokova. Šević je ubacio 9 koševa i uhvatio 7 lopti. Pajić je dao pet poena , a Rašić i Drašković po 3. Stevanović je takođe ubacio 9 poenauz 4 asistencije i 4 skoka, a Bogdan Veličković je ubacio 6 poena od kojih je čini se ključna bila trojka iz ćoška za potpuni preokret Borana na manje od minut do kraja utakmice.