2.MLS

2.MLS, BKK Radnički – Železničar, 87:76

U derbiju 5. kola Druge muške lige Srbije između BKK Radničkog i čačanskog Železničara pobedu je odnela domaća ekipa sa Crvenog Krsta (87:76)! Ovom pobedom Krstaši su ostali uz Borac iz Zemuna jedina neporažena ekipa u ligi i tako pokazali da ove sezone po povratku ligu imaju najviše ambicije. Gosti iz grada kraj Morave pružili su dobar otpor domaćinu, ali više od toga nisu mogli protiv iskusnije ekipe Radničkog. Zanimljivo je da su čak petorica igrača Želea upisala po 11 poena, dok su Krstaše predvodili Protić i Gazibegović sa po 21 poenom. Ipak nagrada za igrača utakmice ide u ruke Ognjena Ivkovića koji je uz 20 poena upisao 4 skoka i imao indeks korisnosti 25! Radnički u narednom kolu gostuje Loznici, dok Železničar dočekuje Proleter.
Tener Železničara, Bugračić: Prvo da čestitam ekipi Radničkog na zasluženoj pobedi. Od samog starta se znalo da je to iskusnija ekipa, iskusni igrači. Priveli su utakmicu iskusno kraju, mi smo poklekli na polovini utakmice nismo mogli da uhvatimo priključak. Dosta promašenih bacanja, tako da bih čestitao ekipi Radničkog i poželeo sreću u nastavku sezone. Mi se okrećemo sledećoj utakmici koju igramo kod kuće u Kupu i utakmici protiv Proletera. Tako da zaboravljamo što pre poraz i okrećemo se narednim utakmicama.
Najkorisniji igrač Železničara, Dimitirije Marić: Prvo čestitao bih ekipi BKK Radničkog na odličnoj utakmici. Zaista opravdano favorit za ulazak u viši rang, fizički izuzetno spremna ekipa. Ovo nam je bila ubedljivo najteža utakmica od početka sezone i momci su pokazali zašto su prvi na tabeli. Čestitao bi km još jednom, a nama ostaje da se pripremimo za sledeće utakmice u nastavku prvenstva.
Trener BKK Radničkog, Marko Boltić: Jako teška utakmica za nas. “Žilava” ekipa Železničara, koja se nije predavala 40 minuta. Zalihu koju smo napravili u prvom poluvremenu zadržali smo do kraja utakmice. Nije sve bilo baš kako treba, ima nekih stvari koje su za analizu. Bitna su dva boda, idemo dalje. Duga je sezona, moramo da radimo, da se borimo i da znamo koja je formula našeg uspeha. Tako da ne bi trebali daleko od nje da bežimo. Još jednom ponavljam dva boda su najbitnija, ne treba previše gledati pobedi u “zube”.
Najkorisniji igrač utamice, Ognjen Ivković: Ne baš sjajna igra danas naša, ali najbitnije da smo pobedili. Izvukli smo maksimum iz ove utakmice, pošto nismo baš bili “kako treba”. Na nama je da ostanemo da treniramo, radimo i da svaku sledeću utakmicu dobijemo.