1.ŽLS

1.ŽLS, Student – SPD Radnički d.o.o., 69:68

Košarkašice niškog Studenta upisale su osmu prvenstvenu pobedu u sezoni. Devojke koje sa klupe predvodi Ivan Simić su na svom terenu, u susretu 15. kola Prve lige, poslednjeg u 2020. godini, savladale kragujevački Radnički sa 69:68, po četvrtinama 19:17, 19:17, 16:16, 15:18. Čitav tok susreta obeležila je rezultatska klackalica, a cela utakmica praktično je stala u poslednjih pedeset sekundi. Predvođene Minelom Mehović, gošće su dva i po minuta pre kraja susreta, serijom 11:0, došle do prednosti od osam poena (58:66). Činilo se da su Kragujevčanke na pragu pobede, ali se „studentkinje“ nisu predavale. Nakon pogotka Jelene Prvulović sa linije slobodnih bacanja bile su u zaostatku od sedam poena (60:67), međutim, tada je stvari u svoje ruke uzela Tamara Jovančević. Ona je sa dve trojke vratila nadu svom timu, da bi potom, tri sekunde pre kraja, nakon asistencije Vladane Vujisić, pogodila za dva, a zatim iskoristila i dodatno slobodno bacanje (69:68). Šumadinke, koje su prethodno, posle dva promašena slobodna bacanja, ofanzivnog faula i faula uz primljeni koš, dovele sebe u gotovo bezizlaznu situaciju, imale su priliku da dođu do pobede, ali je Bugarka Ana-Marija Koliandrova odradila sjajan posao u odbrani i ukrala loptu Nini Tešić.
Ivan Simić, Neverovatna utakmica. Bili smo nadomak poraza u poslednjem minutu, gubili sedam razlike, ali smo pokazali karakter, nismo se predavali i verovali smo da možemo da preokrenemo. Znali smo da nas očekuje teška utakmica, bili smo lišeni pomoći našeg kapitena Jovane Jeremić, ali smo uspeli da smognemo snage i da na neverovatan način preokrenemo i ostvarimo jako bitnu pobedu.
Vladana Vujisić, Jedna jako uzbudljiva utakmica, sa dramatičnom završnicom, i na kraju našom pobedom. Posle nekoliko susreta gde nismo imale sreće, uvek nam je nedostajalo to malo, ovog puta smo izašle kao pobednice i jako sam ponosna na svoju ekipu. Nadam se da ćemo ovako nastaviti i u narednoj godini.
Nenad Milovanović, Nismo uspeli da iskoristimo priliku koja nam se pružila. Napravili smo nekoliko neverovatnih grešaka koje su nas skupo koštale. Bukvalno smo poklonili pobedu.

More in 1.ŽLS

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/kss/lige.kss.rs/wp-includes/functions.php on line 4755