1.ŽLS

RADIVOJ KORAĆ – SPARTAK 111:90

Košarkašice Radivoja Koraća zabeležile su 14 pobedu nakon 20 odigranih kola u Prvenstvu Srbije savladavši ekipu Spartaka lakše nego što se očekivalo rezultatom 111:90.
Cela prva četvrtina protekla je u izjednačenoj borbi, a finiš je pripao domaćim košarkašicama koje su serijom 9:0 /Tomašević I Ilić/ rešile prvu četvrtinu rezultatom 30:23.
Već početkom druge četvrtine Korać je prednost duplirao na 14 poena razlike /43:29/ ali su košarkašice Spartaka zahvaljujući prevashodno Radulović I Morse uspele da goste do poluvremena zadrze na 8 poena zaostatka /55:47/ odnosno da ovaj period igre okoncaju sa samo jednim poenom zaostatka. Domaći tim je i u trecoj četvrtini, uz pojedine rezultatske oscilacije, održavao prednost od desetak poena. Korać je u tri navrata imao i 16 poena prednosti, ali se gostujući tim u finišu trećeg perioda spustio na devet poena zaostatka – 81:72.
Pitanje pobednika rešeno je početkom poslednjeg perioda kada je Korać serijom od 10:2 za dva minuta došao do nedostižne prednosti /91:74/ a odmah zatim Turudić Vulović I Inđić su pokrenule još jednu seriju kojom su domaće igračice u 35. minutu stigle do 25 poena prednosti – 101:76.
Trener Miloš Pavlović nije mogao da računa na Hristinu Marjanović u ovoj utakmici, a šest košarkašica su bile dvocifrene. Inđić je bila najefikasnija sa 21 poenom (7 asistencija), 15 su postigle Vulović (7 skokova) i Tomašević (5 asistencija), 14 Turudić (8 skokova), 13 Ilić, a 11 Ristić (7 skokova).
Gošće su nastupile bez Anđele Zlajić. Najefikasnija je bila Morse sa 38 poena, Radulović je ubacila 26 poena, a Pavlov 14.
Korać je izdominirao u skoku /44 naspram 19/ I asistencijama /30 naspram 13/ sto je bilo dovoljno za ubedljivu pobedu.